O Centru za sigurniji internet
Centar za nestalu i zlostavljanu djecu vodeća je organizacija koja djeluje već više od petnaest godina u području zaštite djece od zlostavljanja i seksualnog iskorištavanja putem interneta.
Svakodnevno skrbimo o djeci koja se nalaze u nepovoljnim životnim uvjetima i nastojimo podići kvalitetu njihova života.
U suradnji sa zajednicom, stručnjacima i nadležnim institucijama radimo na prevenciji nestanka djece te pružamo podršku obiteljima u kriznim situacijama.
Kroz dugogodišnje iskustvo zaštite djece i mladih od seksualnog zlostavljanja i iskorištavanja na internetu uočili smo potrebu za osnivanjem nacionalnog Centra za sigurniji internet.
Porast zlostavljanja djece kao i razvoj novih oblika zlostavljanja u uskoj je vezi i s razvojem tehnoloških komunikacijskih dostignuća. Tako je Internet, kao najpopularnije sredstvo komunikacije i informiranja, postao dio svakodnevice života djece i mladih koji su, nažalost, često izloženi neprimjerenim sadržajima.
Kako je Internet mjesto na kojemu, barem u Hrvatskoj, ne postoji usustavljen mehanizam kontrole sadržaja u sklopu državnog aparata, odgovornost ostaje na djeci i mladima, a ponajviše na roditeljima koji bi trebali kontrolirati djecu u korištenju Interneta.
Zato smo odlučili preuzeti dio odgovornosti i ponuditi pomoć djeci i mladima, njihovim roditeljima, nastavnicima, državnim institucijama i svima onima kojih se dotiče područje djelovanja našega Centra.
Metode našega rada usmjerene su na senzibiliziranje, informiranje, edukacije i računalne proizvode zaštite.
O projektu
Projekt „Safer Internet Centre Croatia: Making Internet a good and safe place“ (2020-HR-IA-0051) sufinanciran je od strane Europske unije u okviru programa Department C – Connecting Europe Facility. Projekt se provodi pod pokroviteljstvom Innovation and Networks Agency (INEA) na temelju ovlasti delegirane od strane Europske komisije. Koordinator projekta je Centar za nestalu i zlostavljanu djecu, a partneri na projektu su A1 Hrvatska d.o.o., Nastavni zavod za javno zdravstvo Primorsko – goranske županije i Dom zdravlja Osječko – baranjske županije. Projekt traje 12 mjeseci (1. siječanj 2021. – 31. prosinac 2021.)
Cilj projekta je održati i unaprijediti rad Centra za sigurniji Internet, održati i unaprijediti Hotline servis za prijavu štetnog sadržaja na internetu te održati i unaprijediti Helpline servis za djecu i roditelje kako bi mogli prijaviti štetan sadržaja i dobiti stručnu pomoć. Navedene usluge su besplatne za korisnike. Ostvarenje cilja projekta postići će se interdisciplinarnom i međusektorskom suradnjom koordinatora projekta i projektnih partnera kroz provedbu projektom predviđenih aktivnosti.
+385 31 272 943
info@csi.hr
Ulica bana Josipa Jelačića 83,
31220 Višnjevac